İş yeri ilaçlama

İş yeri ilaçlama

Gıda Üretimi ve Satışı icra eden Firmaların Yasal İlaçlama Zorunlulukları

Ziraat bakanlığından 30 Mart 2005 zamanı ve 25771 sayı ile resmi gazete yayımlanarak yürürlüğe giren ve ‘besin ve besin ile teması bulunan madde ve malzemelerin piyasa nezarete, denetimü ve denetimi ile iş yeri sorumluklarına dair yönetmelik’ gereğince gıda işletmenizin tertipli olarak haşere mücadele ve kontrol işlemlerinin yapılması gerekmektedir.

Pak iş  İlaçlama yönetmelikte belirtilen standartlarda uzman kadrosuyla uygulamaları yapmaktadır. Bu standartların iş yeri açısından önemi; yapılacak ziraat Bakanlığı besin işletmesi denetimlerinde yüksek puan almanızı sağlayarak cezai işlem görmenizi ortadan kaldıracaktır.

Ek-1 Belgesi Olmayan besin İşletmelerine Ceza Yağıyor!

GIDA SEKTÖRÜ İLE UĞRAŞAN İŞLETMELERİN HAŞERE İLAÇLAMA FİRMALARI İLE DÜZENLİ İLAÇLAMA YAPTIRMAMALARI, HAŞERE İLAÇLAMA FİRMALARI TARAFINDAN VERİLEN EK-1 BELGESİNİN OLMAMASI HALİNDE TARIM VE KÖY İŞLERİ BAKANLIĞINCA YAPILAN DENETİMLERİNDEKİ CEZASI 8.000 LİRADIR.

Bu cezaya maruz kalmamak, işletmenizdeki ihtiyaç duyulan zorunlu hijyen ve belgeler için pak İŞ  pest control ve çsafha sağlığı hizmetleri olarak tüm problem ve sorumluluklarınızı en uygun fiyatlandırma ve kaliteli hizmet ile üstlenmekteyiz.

Özellikle Türkiye'de Aydın Kuşadası besin sektöründe etkinlik gösteren kurumların en büyük sıkıntısı fare, sinek ve hamam böcekleri ile savaşı etmektir. Sıhhat Bakanlığı’ndan 17 ocak 2005 tarih ve 25709 sayı ile resmi gazetede yayınlanarak yürürlüğe giren ‘Halk Sağlığı Alanında Haşerelere Karşı İlaçlama Usul ve Esasları Hakkında Yönetmelik’ ile bu alanlardan topluma bulaşacak olan hastalıklar kontrol altına alınmaktadır. Denetimler esnasında iş yerinin temizliği kadar hijyen kuralları da göz önüne alınmaktadır. Bu kuralları uygun kriterlere getirmeyen iş yerleri kapatmaya kadar uzanan cezai yapmış oldurımlara maruz kalmaktadır.

Duru ilaçlama şirketi bu güne kadar iş yerlerinde yapmış olduğu hijyen, kemirgen, haşere ilaçlamalarında kesin çözümler sunmaktadır. Her yıl aylık periyotlar halinde 12 kere ilaçlama yapmış oldurmak gerekmektedir. İşletmenizde bulunabilecek haşere tespit edilerek bu tarz şeylerin bünyesine uygun ilaç kullanmaktadır. Bunun sonucunda ise uzun soluklu ve kesin sonuç ortaya çıkartılmaktadır. İş yeri sahipleri kesinlikle ilaçlama işlemi yapmış oldurması gerekmektedir.

Fırın,lokanta, pastane, kafe, üretim yeri, fabrika benzeri gıda işletmeleri mutlaka aylık periyodik, halk sağlığını ve huzurunu bozan zararı dokunanlara karşı insektisit, rodentisit, mollusisit benzer biçimde maddeler kullanılarak, fare, hamamböceği, sinek gibi zararı olanlara karşı mücadele yaptırma, işletmesini tertipli ilaçlattırma zorunluluğu vardır. Halk sağlığını korumaya yönelik yönetmelik ile bu işletmelerden topluma bulaşacak olan hastalıklar denetim altına alınmaktadır.

Diğer Hizmetler

Türkiye'nin En iyi ilaçlama firması I 7/24 Garantili ve Onaylı ilaçlama için bize ulaşın.