Ev ilaçlama

Ev ilaçlama

Ev ilaçlama Kuşadası Duru İlaçlama  Nasıl Yapılır?

Evlerde görülen haşere türlerini yok etmek ve sağlıklı yaşam alanlarını oluşturabilmek için özel teknikler kullanılmalı ve kaliteli haşere ilaçları tercih edilmelidir. Evdeki haşere probleminin tespiti doğrultusunda belirlenecek haşere ilacı ve ilaçlama tekniği ile yapılacak ustalaşmış uygulamalar, başarılı sonuçlar verecek ve haşerelerin tamamen yok olmasını elde edecektir. Haşerelere ve kemirgenlere karşı sıvı, jel ya da öteki formlardaki özel ilaçlar kullanılarak ev ilaçlama yapılabilmektedir.

1. Sıvı ilaçlama

Ev ilaçlama uygulamalarında en sık tercih edilen yöntemlerin başlangıcında sıvı ilaç kullanımı gelir.

Sıvı ilaçlar ile meydana getirilen ev ilaçlamada, hem haşereler yok edilmiş olur, bununla beraber ortamdaki zararlı organizmaların popülasyonunun azalması sağlanır.

Sıvı ilaçlar, püskürtme veya buharlama teknikleri ile uygulanabilmektedir.

Buharlama tekniği ile yapılan uygulamalarda, evin minimum iki saat kapalı tutulması ve yeterli düzeyde havalandırılmadan kullanılmaması gereklidir.

Püskürtme tekniği kullanılarak yapılan sıvı ilaçlama uygulamalarında, ortamın uzun süre kapalı tutulması şart olmadığı gibi, uygulama yapılırken, 20 dk kadar kapalı tutulması gereklidir.

Ev ilaçlama; sıvı uygulamalarda kokulu veya kokusuz olarak da yapılabilmektedir.

Haşereler ile mücadele için evde yapılan böcek ilaçlama uygulamalarında kullanılan ilaçların; bebeklere ve evcil hayvanlara zarar vermemesi için, birtakım önlemlerin alınması gereklidir. Bunun yanı sıra firmalar, bu konuda dikkatli olmalı ve uygulamadan önce ve sonrasında alınması gereken tedbirler hakkında bilgilendirme yapmalıdır.

Ev ilaçlama için kullanılan ilaçların; evimizdeki eşyalara zarar vermeyecek niteliğe haiz olması şart olduğu benzer biçimde, gıda maddelerinin uygulama öncesinde hava almayacak halde korunması şarttır.

2. Jel ilaçlama

evimizdeki haşereler ile mücadele için en sık kullanılan yöntemlerden biri jel uygulama yöntemidir.

Yalnızca hamam böceği türleri üzerinde etkili olan jel ilaçlama; pire, kene, fare şeklinde canlılara karşı hiçbir tesir göstermez.

Kakalak, alman hamam böceği, kara fatma benzer biçimde canlılar ile savaşım için evde jel uygulama tekniği sıklıkla uygulanmaktadır.

Jel ilaçların uygulanması esnasında, evin boşaltılmasına gerek olmadığı gibi, gıda maddeleri için önlem alınması şartı da yoktur.

Jel ile yapılacak uygulamalarda, ustalaşmış böcek ilaçlama firmaları tarafınca hizmet almak, hamam böceklerinin çok kısa sürede yok edilmesini sağlayacaktır.

Hamam böcekleri ile savaşım için kullanılabildiği benzer biçimde; bu haşerelerin eve girişine karşı önlem almak amacıyla da jel uygulama yapılabilmektedir.

3. Fare İlaçları

Evde fare sorunu özellikle kış aylarında çok sık yaşanmaktadır. Bunun için evde fare ilaçlama yapılabildiği gibi, fare girişine karşı önlem alabilmek için istasyon da kullanılabilmektedir.

İnsan yaşam standardını büyük ölçüde düşürdüğü şeklinde, maddi olarak da ciddi kayıplara yol açabilen fareleri yok etmek için uzman servisler tarafından hizmet almak gerekmektedir. Bu doğrultuda bireysel yöntemler insan sağlığına ciddi ölçüde zarar verebilmektedir.

Fare istasyonu ev ilaçlama uygulamalarında sık kullanıldığı gibi, istasyon kullanılmaksızın kemirgenlerin görülebileceği alanlara direkt olarak fare ilaçları da uygulanabilmektedir.

Ev ilaçlama Şirketleri

Haşerelerden kurtulmak her alanda büyük önem taşıdığı gibi, evlerde bu durumun önem derecesi artış göstermektedir. Zira temel yaşam alanı olan evlerde, haşere ve kemirgenler insan sağlığına büyük zararlar verebileceği şeklinde, maddi hasarların oluşumu da engellenemeyecektir. Bundan dolayı evindeki haşereleri yok etmek için kaliteli böcek ilacı kullanan ve alanında uzman olan firmalar tarafından hizmet alınması gereklidir. Sağlık Bakanlığından onaylı olmayan ev ilaçlama şirketleri, sağlık problemlerına yol açabileceği benzer biçimde, haşerelerin yok edilmesini de engelleyecektir.

Ev İlaçlama Fiyatları

Evin büyüklüğü doğrultusunda hazırlanacak haşere ilacı miktarına gore belirlenir. Bunun yanı sıra, evde görülen haşere ya da kemirgen türü ile yoğunluk derecesi de ev ilaçlama fiyatları belirlenirken, göz önünde bulundurulur. İstanbul, Bursa, Kocaeli ve İzmir gibi ilaçlama firmaları sayısının çok fazla olduğu illerde rekabet de fazla olduğundan, ekonomik fiyatlara uygulama icra eden şirketler mevcuttur. Sadece sıhhat Bakanlığından onaylamaı bulunmadığı biçimde uygulama meydana getiren ve bu doğrultuda ucuz fiyatlar sunan firmalar insan sağlığını tehlikeye attığından, hizmet almadan önce şirket araştırması yapmak önem taşımaktadır.

Ülkemizin en kalabalık illerinde, toplamda 40'ı aşkın şubesi ile hizmet veren ve ekonomik ilaçlama fiyatları ile güvence sağlayan Duru İlaçlama firmamız, Ev İlaçlama hizmetlerini sağlık Bakanlığı'ndan onaylı bir halde, kalite standartları doğrultusunda yapmakta ve insan sağlığını korumaktadır.

Diğer Hizmetler

Türkiye'nin En iyi ilaçlama firması I 7/24 Garantili ve Onaylı ilaçlama için bize ulaşın.